16.07.2013"Mieleckie samoloty na niebie świata” - spotkanie autorskie

Podczas trwających obecnie wakacji Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu za sprawą dwóch osobistości mieleckiego środowiska lotniczego: Janusza Chojeckiego oraz Józefa Oleksiaka, zaproponowała swoim czytelnikom niezwykle interesującą podróż.
Wspominani panowie napisali niezwykle barwną, opartą na faktach, opowieść „Mieleckie samoloty na niebie świata”.
Mieleckie_samoloty_.jpg
Książka ta została wydana w czerwcu 2013 roku w serii „Biblioteka Historyczna Instytutu Lotnictwa” przez Instytut Lotnictwa w Warszawie

Na kartach atrakcyjnie wydanej - okraszonej zdjęciami i mnóstwem anegdot - książki pojawiają się ludzie, dzięki którym mielecka fabryka się rozwijała, a jej produkty były rozpoznawalne i pożądane w krajach za żelazną kurtyną oraz tych poprawnych politycznie w ówczesnych czasach.
Wiele z samolotów ówcześnie sprzedanych do różnych krajów wznosi się w powietrze po dziś dzień.
Podczas wieczoru promocyjnego w mieleckiej Bibliotece obydwaj autorzy opowiadali w jaki sposób doszło do powstania tej książki, kto był siłą sprawczą jej powstania oraz dziękowali recenzentom, którzy życzliwie książkę opiniują.
Mieleckie_samoloty.jpg
Podczas piątkowego spotkania można było zakupić promowaną książkę. Goście obecni na spotkaniu ustawili się w długą kolejkę po autografy autorów. Po oficjalnej części spotkania, któremu towarzyszył występ artystyczny instruktorki teatralnej Domu Kultury SCK w Mielcu, Magdaleny Kriger, długo jeszcze toczyły się rozmowy kuluarowe pełne wspomnień, gratulacji i życzeń.
Na prośbę autorów podajemy dane kontaktowe niezbędne do nabycia książki:
Janusz Chojecki, ul. Naruszewicza 1/5, 39-300 Mielec, tel. 606 991 947, e-mail: jchojecki@poczta.onet.pl

Więcej na temat spotkania można przeczytać na stronie MBP SCK w Mielcu

Jolanta Strycharz – instruktor w MBP w Mielcu