06.09.2016Zakup nowości wydawniczych

Gminna Biblioteka w Gromniku rozpoczęła realizację Programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Nar program rozwoju czyt..jpg

Dofinansowanie dla GBP w Gromniku na zakup nowości wydawniczych w 2016 roku ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyniosło 9100 zł.

IMG_2710.jpg

Program jest elementem polityki bibliotecznej resortu kultury w zakresie kształtowania księgozbiorów bibliotek oraz wsparcia samorządów w finansowaniu zakupów nowości dla tych instytucji, a jednocześnie zmotywowania ich do systematycznego dbania o biblioteki. Jest on kontynuacją oraz rozwinięciem dotychczasowego programu własnego Biblioteki Narodowej . Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych został stworzony z myślą o wzmocnieniu aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania , a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.
Celem Priorytetu realizowanego w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w latach 2016-2020 jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, czasopism, multimediów w zbiorach bibliotek publicznych.

IMG_2712.jpg

Zakupione książki są obecnie opracowywane w programie bibliotecznym SOWA, po czym zostaną udostępnione do wypożyczania czytelnikom.

IMG_2714.jpg

IMG_2710.jpg IMG_2710
IMG_2712.jpg IMG_2712
IMG_2714.jpg IMG_2714
Nar program rozwoju czyt..jpg Nar program rozwoju czyt.