Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu
12.09.2016Zapraszamy na sztukę Kandydatki na żonę
Nowy Targ MBP

Kandydatki na żonę.jpg

Andrzej Dembończyk - mieszka na Śląsku. Od kilku lat pisze scenariusze, które grane są przez amatorskie grupy teatralne w całej Polsce, krótkie opowiadania (bez happy endu) i od czasu do czasu wiersze. Tworzy poezję japońską: haiku, haiga, tanka, haibun, którą publikuje w polskich i zagranicznych magazynach internetowych i drukiem. Jego haiku znajdują się również w czterech antologiach wydanych w latach 2011-2015.

„Kandydatki na żonę” to krótka komedia na temat ożenku. Scenariusz przenosi nas do XIX wieku. Wujostwo chce ożenić młodego Wiktora. Przedstawiają mu cztery kandydatki (trzy młode dziewczyny i starszą o 20 lat kuzynkę cioci), on ma wybrać sobie jedną z nich za żonę. Tymczasem Wiktor od pięciu lat kocha się w służącej wujostwa Róży.
Ostatecznie Wiktor przyparty do muru wybiera żonę. Wybór pada na...

Kandydatki na żonę.jpg Kandydatki na żonę