07.10.2016Platforma IBUK Libra - e-booki dla czytelników

W maju 2014 r. wystartował dostęp do wybranych kategorii e-booków na platformie IBUK libra (łącznie jest to ponad 8.000 książek). Czytelnia liczy kilkanaście tysięcy publikacji spec­jali­styc­znyc­h, naukowych, popu­larn­onau­kowy­ch oraz bele­trys­tycz­nych­, wydanych przez najważniejsze polskie oficyny.

Wejście do dostępnych książek (z sieci bibliotek) przez stronę www.libra.ibuk.pl.
Aby skorzystać z oferty w domu Czytelnik zgłasza się po darmowy PIN do wypożyczalni WBPiCAK w Poznaniu, ul. Prusa 3.
IBUK_plakat_a3.jpg
Instrukcja dla użytkowników serwisu:

1) Dostęp do publikacji z sieci biblioteki na stronie www.libra.ibuk.pl.
Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.
2) Dostęp do publikacji spoza sieci biblioteki na stronie libra.ibuk.pl. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece.
UWAGA: Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.

Szczegółowe informacje dostępne są w podanych załącznikach.