07.10.2016Tydzień Bibliotek w Ślesinie - spotkanie z Elmerem

Tydzień Bibliotek trwa. W tym wyjątkowym tygodniu w Bibliotece Publicznej nie mogło zabraknąć grupy przedszkolnej z ZSP w Ślesinie prowadzonej przez panią Agnieszkę Kopczyńską. Dzięki determinacji pani Agnieszki mamy wielu nowych czytelników, którzy często i chętnie wraz z rodzicami lub całą grupą odwiedzają nasza placówkę.

Dzieci zapisane do biblioteki w dniu dzisiejszym mogły wymienić sobie książki. Zawsze towarzyszy temu małe zamieszanie ale ostatecznie każdy był zadowolony z dokonanego przez siebie wyboru. Następnie przyszedł czas na czytanie. Wybrałyśmy dla przedszkolaków książeczę pt.: "Elmer i hipopotamy". Seria "Elmer" opowiada o przygodach słonia w kratkę, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy.

Kolejnym punktem spotkania były zajęcia plastyczne. Każdy wykonał dla nas piękną pszczołę, które latają teraz przy naszym drzewie.