12.10.2016XXVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka

„Jesienią wiersze opadają ze słów, dlatego jesienią spotykają się poeci, a słowa niczym liście wirują w powietrzu” – tak poetycko -7 października rozpoczęła się XXVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka pod patronatem Burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka, której wspó­łorg­aniz­ator­em była Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu.
Koncert „Oto jest magia słowa” poprowadził twórca Galicyjskiej Jesieni Literackiej - poeta, prozaik, publicysta, autor książek dla dzieci i młodzieży, Kawaler Orderu Uśmiechu - Andrzej Grabowski.
W tym korowodzie poetów i bardów udział wzięli: Kazimierz Burnat – Wrocław, Anna Jolanta Łagoda Casandrii – Włochy, Oksana Chukhlib - Ukraina, Geza Cseby – Węgry, Jan Dydusiak – Australia, Wołodymyr Garmatiuk – Ukraina, Artur Grabowski – Ciężkowice, Stefan Jurkowski – Warszawa, Krystyna Konecka – Białystok, Taras Lazurkiewicz – Ukraina, Maria Ludkiewicz (Bilous) - Ukraina, Lam Quang My – Wietnam, Lidiya Plakhtiy – Ukraina, Antonella Rizzo – Włochy, Wladimir Stockman – Rosja.
Znamienitym gościem podczas tegorocznej Galicyjskiej Jesieni był Lech Konopiński – nestor Polskiej Satyry, Kawaler Orderu Uśmiechu, liryk, satyryk, lite­ratu­rozn­awca­, eseista.
Podczas spotkania artyści prezentowali swoje utwory a także wykonywali liryczne piosenki i ballady, które zostały nagrodzone brawami przez zaproszonych gości.

01.jpg 01
03.jpg 03