12.10.2016Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

W środę 28 września na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Waksmundzie, dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej w Morawczynie i Knurowie odwiedziła autorka książek dla dzieci Pani Renata Piątkowska oraz lektorka Pani Malwina Kożurno.
Podczas spotkania uczniowie poznali wzruszającą opowieść pt. „Która to Malala?”, w której autorka opisuje historię Malali, małej Pakistanki,pragnącej chodzić do szkoły pomimo tego, że w jej kraju dziewczynki nie mają takiego prawa. Bohaterka książki z wielką determinacją i odwagą mówi o tym i tym samym naraża się Talibom, którzy organizują na nią zamach. Malala jest jedynym na świecie dzieckiem, które otrzymało nagrodę Nobla. Podczas spotkania fragmenty książki „Która to Malala? pięknie czytała Pani Malwina Kożurno.
Dyrektorom i Nauczycielom dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu spotkań. Dzieci zapraszamy do bibliotek. Książka „Która to Malala?” czeka na Was w naszych bibliotekach.

renata piatkowska.jpg renata piatkowska