19.10.2016"Sztuka Szuka Malucha" w Zbąszyniu

Nareszcie mogliśmy zaproponować coś rodzicom dzieci NajNajmłodszych! Dla kilkulatków przecież niewiele mamy do zaoferowania w niedzielne popołudnia, zwłaszcza u nas, w bibliotece. Bardzo nas cieszy, jako wspó­łorg­aniz­ator­ów, że zaproszony Teatr „Atofri” ze swoją sztuką „Jabłonka” tak bardzo się spodobał naszym widzom. Pomysł okazał się trafiony! Zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia – na bardzo dobrym poziomie artystycznym, przygotowanym przez prof­esjo­nali­stów­, w staranny sposób przygotowujący dzieci najmłodsze do obcowania z teatrem w jego najlepszym wydaniu - mają w Zbąszyniu „wzięcie”. Lista rezerwowa na spektakl, który odbył się w niedzielę 16 października, liczyła kilkanaście osób. Wejściówki rozeszły się dosłownie w trzy dni. „Marketing szeptany” zadziałał błyskawicznie.
Jeszcze przed wakacjami na konferencji „Po(d)łącz się. Wielkopolska Sieć Kultury” poznałyśmy koordynatorów programu „Sztuka Szuka Malucha” i ich pomysł na Objazdowy Festiwal Sztuki dla Najnajmłodszych. Projekt „SZTUKA SZUKA MALUCHA” wydawał nam się idealny do zrealizowania w Zbąszyniu. Mamy miejsce w bibliotece, mamy ludzi otwartych na takie inicjatywy.

SZTUKA SZUKA MALUCHA to pierwszy w Polsce festiwal sztuki dla najnajmłodszych. Jak dotąd miał już 10 międ­zyna­rodo­wych­ edycji w Poznaniu, Warszawie i Gdańsku. Tej jesieni Festiwal wyruszył po raz drugi w trasę po Wielkopolsce i po raz pierwszy odwiedził Zbąszyń.

(zdjęcia: Piotr Bedliński / Sztuka Szuka Malucha w Wielkopolsce)

1.jpg 1
2.jpg 2