Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelcu - Filia Dobrów
2016-10-19
21.10.2016Dzień Głośnego Czytania
Kościelec GBP

19 pażdziernika w Szkole Podstawowej w Dobrowie obchodziliśmy "Dzień Głośnego Czytania", którego celem jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki. Święto to zostało ogłoszone przez Polską Izbę książki w 2001 r. i zwyczajowo przypada 29 września. Impreza czytelnicza została zorganiozwana w ramach współpracy naszej Filii bibliotecznej ze Szkołą. Zgodnie z hasłem przewodnim spotkania - "Głośno czytać każdy może!", do wspólnego czytania przyłączyli się zarówno młodzież szkolna z klasy III i IV jak i dorośli tj. Dyrektor szkoły pan Mirosław Herman, rodzice uczniów oraz pani Joanna Zawadzka-bibliotekarz Filii. Dzieci miały okazję posłuchać wiersza "Na straganie", fragmentów "Przygód Kubusia Puchatka" oraz "Małego księcia", pouczającej baśni "Wilk i siedem koźlątek", zabawnej historyjki z cyklu "Przygody kozy Elki" oraz "Legendy o hejnale Mariackim". Spotkaniu towarzyszyła sympatyczna atmosfera.
Mimo, iż w dzisiejszych czasach trudno przebić się z klasyczną książką, to nie należy z niej rezygnować. Zapraszamy więc do naszych bibliotek jak najczęściej.