25.10.2016Wycieczka do trzcinickiej biblioteki.

12 października 2016 roku uczniowie klas II rychtalskiego gimnazjum udali się do Trzcinicy aby zwiedzić nowoczesny obiekt Gminnej Biblioteki Publicznej.
Wyjazd zorganizowano w ramach promocji czytelnictwa i współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Rychtalu i Gimnazjum im. Karola Wojtyły.
W trzcinickiej bibliotece wszystkich przybyłych serdecznie powitała dyrektor placówki pani Renata Gość i opowiedziała uczniom o działalności biblioteki, która od roku mieści się w nowym budynku.
Następnie wspólnie zwiedzano poszczególne sale biblioteki: wypożyczalnię, czytelnię, salonik czasopism, kącik dla najmłodszych czytelników, pracownię komputerową, salę medialną i konferencyjną. W Izbie Pamięci można było zapoznać się z dokumentami i eksponatami dotyczącymi historii gminy Trzcinica. Uczniowie obejrzeli również wystawę fotograficzną zdobiącą hall biblioteki a zatytułowaną ,,Dwory, zamki, pałace w Wielkopolsce''
Bibliotekarka Agnieszka Kałka zapoznała gimnazjalistów z obsługą internetową katalogów bibliotecznych oraz ze zbiorami multimedialnymi i audiobookami.
Po zwiedzeniu biblioteki młodzież udała się do pobliskiego Zespołu Szkół w Trzcinicy, gdzie dyrektor szkoły pani Małgorzata Hadzik, oprowadziła uczniów po obiekcie oraz opowiedziała o patronie szkoły.
Środowe przedpołudnie w Trzcinicy upłynęło w przyjaznej i serdecznej atmosferze!

trzc1.jpg trzc1
Uczniowie_Rychtal-1-1024x767.jpg Uczniowie_Rychtal-1-1024x767