25.10.2016Wierni przyjaciele książek

Dnia 17 .10.2016 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu gościła dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniów kl. I i II Szkoły Podstawowej w Drożkach.
Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z działalnością biblioteki oraz rozbudzenie w nich zainteresowań czytelniczych.
Uczniowie dowiedzieli się co należy zrobić aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz jak dbać o książki.
Wszystkim bardzo podobały się kolorowe, bogato ilustrowane bajeczki, które z zaciekawieniem oglądały. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały historyjki o książkach, które niechcący, zrobiły wielki bałagan w bibliotece.
Niespodzianką dla wszystkich było ,,małe co nieco'' – słodki poczęstunek, z okazji przypadających w październiku 90-tych urodzin Kubusia Puchatka. Prezentami dla znanego wszystkim misia-łakomczucha, były pięknie wykonane przez dzieci portrety jubilata.
Na zakończenie miłego spotkania w bibliotece, dzieci przekazały bibliotekarce kwiaty oraz laurkę z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książe

CAM00205.jpg CAM00205
drozki.jpg drozki