02.11.2016Trzcinicki epizod w wydawnictwie ostrowskiej biblioteki

„Jan Paweł II – Totus Tuus. Rysunek. Grafika. Ekslibris” to tytuł najnowszej publikacji zawierającej prace autorstwa Czesława Wosia, wydanej 22 października 2016 r. przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W bogatej twórczości Czesława Wosia jest wiele prac poświęconych wizerunkom religijnym, szczególnie papieżowi – Janowi Pawłowi II. Katalog nawiązuje do wystawy prac artysty zorganizowanej z okazji VIII obchodów Wielkopolskiego Forum Samorządowych Inicjatyw Papieskich pod nazwą „Jan Paweł II – Wychowanie ku wartościom” przez bibliotekę w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostrowski artysta Czesław Woś przekazał Renacie Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy dwa egzemplarze publikacji „Jan Paweł II – Totus Tuus. Rysunek. Grafika. Ekslibris”, zawierającego prace autorskie artysty, a wśród nich znajduje się wizerunek akwaforty Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wodzicznej. Jeden egzemplarz wydawnictwa wzbogacił księgozbiór biblioteki gminnej, drugi natomiast, zgodnie z życzeniem Czesława Wosia, został przekazany w dniu 25 października br. na ręce ks. kan. Wiesława Cieplika – proboszcza parafii oraz ks. wikariusza Damiana Weissa do biblioteczki Parafii p.w. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy.

DSCN3786-1024x714.jpg DSCN3786-1024x714