03.09.2013NARODOWE CZYTANIE FREDRY

NARODOWE CZYTANIE FREDRY
W dniu 7 września 2013 roku Prezydent Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej Bronisław Komorowski zaprosił władze samorządowe, organizacje i instytucje w całym kraju do udziału w akcji "Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro". "Narodowe Czytanie" to zainicjowana w zeszłym roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. W zeszłorocznej I edycji tysiące ludzi w Polsce wspólnie czytało lub słuchało "Pana Tadeusza". Włączamy się do akcji proponowanej przez Prezydenta RP i zapraszamy mieszkańców w sobotę, 7 września od godz. 16.00 na Plac PCK przy ł@weczce internetowej do słuchania utworów Aleksandra Fredry. Czytać będą przedstawiciele różnych grup wiekowych: seniorzy, młodzież, dzieci....

Czytane będą:
- Fragmenty "Ślubów panieńskich" /uczniowie z LO Nr 1/
- Fragmenty "Zemsty" i "Bajek" /seniorki z grupy teatralnej NASZ DOM/
- "Paweł i Gaweł oraz inne bajki" /uczniowie z Gimnazjum Nr 2/
- Fragmenty "Pana Jowialskiego" Klubowicze z Dyskusyjnego Klubu Książki

Każdy kto przyniesie własny egzemplarz książki Aleksandra Fredry otrzyma pamiątkowy stempel.

Korespondencja z Biura Kultury i Dziedzictwa Kancelarii Prezydenta RP do uczestników NARODOWEGO CZYTANIA. ALEKSANDER FREDRO.

Szanowni Państwo,

składamy serdeczne podziękowania za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Dziękujemy za Państwa zaangażowanie, za włączenie się do akcji „Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro”, zainicjowanej przez Prezydenta Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Informujemy ponadto, iż na początku przyszłego tygodnia – pocztą kurierską – na podany przez Państwa adres kore­spon­denc­yjny­ zostanie przesłana okolicznościowa pieczęć związana z tegoroczną odsłoną Narodowego Czytania.

Zachęcamy Państwa do składania pamiątkowego stempla na przyniesionych przez uczestników akcji egzemplarzach książek z utworami Aleksandra Fredry.

Z poważaniem,

Sekretariat projektu „Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro”
Kamila Salwa-Bocian
Biuro Kultury i Dziedzictwa