09.11.2016Spotkanie z bajkopisarką Wiolettą Piasecką

Wiele miłych wrażeń i radości dostarczyło dzieciom klas I-III Szkoły Podstawowej w Rychtalu oraz laureatom konkursu plastycznego, spotkanie z bajkopisarką Wiolettą Piasecką. Autorka ponad pięćdziesięciu bajek, baśni, spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych, przyjechała 07 listopada na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Rychtalu.
Pisarka jest osobą bardzo żywiołową i ma świetny kontakt z dziećmi. Opowiadała o swoich wydanych książkach i o tym, co ją zainspirowało do napisania wielu z nich. Przeczytała fragment książki ,,Zasłużyła na fiołki'' oraz opowiedziała o losach wielkiego, duńskiego bajkopisarza H. Ch. Andersena. Zadawała dzieciom zagadki i przeprowadzała błyskawiczne konkursy, w których nagrodami były jej książki.
Dzieci nie tylko grzecznie słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu- zadawały pisarce pytania, losowały ,,wróżby'' dotyczące tego, kim będą w przyszłości. Była też miła niespodzianka dla chłopców – zagadki piłkarskie z najnowszej książki autorki, która jak się okazało świetnie zna się na piłce nożnej.
Wioletta Piasecka przywiozła ze sobą książki, które dzieci mogły zakupić i otrzymać wpis z dedykacją i autografem autorki.
Po przemiłym spotkaniu, w bibliotece ustawiła się kolejka dzieci, aby wypożyczyć najnowsze książki pani Wioletty.

CAM00279.jpg CAM00279
CAM00242.jpg CAM00242