Rodzaj wydarzenia

literackie

Nowy Targ, Rynek 1 (Ratusz)
2016-11-25
20.11.2016Wieczornica sienkiewiczowska
Nowy Targ MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu, Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zapraszają w piątek 25 listopada 2016 r. o godz. 18.00 do Ratusza – Rynek 1 na WIECZORNICĘ SIEN­KIEW­ICZO­WSKĄ­.

Program:
• „ Sienkiewicz – wczoraj, dziś, jutro” – wykład dr hab. Anny Mlekodaj PPWSZ w Nowym Targu.
• Fragmenty dzieł Henryka Sienkiewicza czyta Mateusz Dewera – aktor krakowskiego Teatru Plejada.
• Występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Nowym Targu.
• Otwarcie wystawy: „Sienkiewicz w zbiorach Muzeum Podhalańskiego im. Cz. Pajerskiego i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu.

W 2016 roku przypada 170 rocznica urodzin oraz 100 rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza.
W związku z tym uchwałą Sejmu RP, rok 2016 ogłoszony został Rokiem Henryka Sienkiewicza – wybitnego pisarza, pierwszego Polaka uhonorowanego Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury. Dlatego też nowotarskie instytucje kultury organizując wieczornicę poświęconą temu wielkiemu pisarzowi pragną wpisać się w ogólnopolskie obchody tego wydarzenia.
Wstęp wolny.
Wieczornica sienkiewiczowska.jpg