22.11.2016W poszukiwaniu ,,Kubusia Puchatka''

W czwartkowy poranek15 listopada 2016 do Gminnej Biblioteki Publicznej zawitały dzieci pięcioletnie z ,,Grupy Zielonej'', wraz z panią Danutą Mikołajczyk z Przedszkola Samorządowego w Rychtalu. Milusińscy chcieli sprawdzić czy biblioteka posiada książki o przygodach Kubusia Puchatka.
Podczas spotkania przypomniano dzieciom kilka faktów na temat powstania popularnej na całym świecie książki ,,Kubuś Puchatek''. Tytułowy bohater opowieści był zwykłym pluszowym misiem należącym do Christophera – syna brytyjskiego pisarza Alana Aleksandra Milne'a..
To właśnie chłopiec jest pierwowzorem postaci Krzysia. Natomiast Kubuś Puchatek swoje imię zawdzięcza niedźwiedzicy Winnipeg, która z Kanady trafiła do londyńskiego zoo..
Opowiadania o Kubusiu i pozostałych mieszkańcach Stumilowego Lasu są dzieciom doskonale znane. Stąd też nie było żadnych problemów ze zgadywankami słownymi opisującymi bohaterów książek. Każdy przedszkolak wie, jak wygląda Tygrysek, czego boi się Prosiaczek i gdzie mieszka Maleństwo. Dzieci z zain­tere­sowa­niem­ wysłuchały jednego z rozdziałów książki ,,Kubuś Puchatek'', przeczytanego przez bibliotekarkę. Doskonale poradziły sobie z wyliczanką Kubusia ,,Policzymy co się ma'' , która miała formę małej gimnastyki.
Pięciolatki zapoznano również z działalnością biblioteki, zasadami obowiązującymi w bibliotece oraz z ofertą książkową dla najmłodszych .
Na zakończenie bardzo miłego spotkania dzieci wypożyczyły z biblioteki wiele książek , których bohaterem jest Kubuś Puchatek. Książki te będą czytane podczas zajęć przedszkolnych.

grupa zielona.jpg grupa zielona