30.11.2016WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "ŚLADAMI STASIA I NEL"

We wtorek, 29 listopada 2016 r. z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie odbył się Gminny Konkurs Plastyczny „Śladami Stasia i Nel”.
W konkursie udział wzięli uczniowie z ośmiu szkół podstawowych z gminy Mogilno, którzy do wylosowanych fragmentów „W pustyni i w puszczy” wykonali pastelami samodzielnie ilustracje w formacie A3.
Po dwugodzinnej pracy powstały przepiękne rysunki, które oceniała komisja w składzie: przewodnicząca Halina Chudyszewicz (plastyk, pracownik Mogileńskiego Domu Kultury), Joanna Caspari-Filipiak (pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Mogilnie), Marcin Zieliński (dyrektor Wydziału Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Mogilnie) oraz Teresa Kujawa (polonistka, przewodnicząca Rady Miejskiej w Mogilnie).
Po krótkich obradach komisja przyznała I miejsce Weronice Nalewalskiej uczennicy
Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mogilnie, II Martynie Gryboś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Padniewie, natomiast III Zuzannie Janus uczennicy Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mogilnie.
Ponadto jury wyróżniło pracę Wiktora Przybylskiego ucznia Szkoły Podstawowej w Kwieciszewie, Marceliny Twarużek i Ramony Jaskólskiej uczennic Szkoły Podstawowej w Wylatowie.

DSC_0218.jpg

Laureaci trzech pierwszych miejsc, a także wyróżnieni otrzymali nagrody, pozostali uczestnicy konkursu zostali obdarowani drobnymi upominkami.
Konkurs został zorganizowany z okazji trwającego Roku Henryka Sienkiewicza.
Celem Gminnego Konkursu Plastycznego było uczczenie 170. rocznicy urodzin i 100. rocznicy śmierci pisarza, poznawanie twórczości literackiej noblisty, zachęcenie do czytania, a przede wszystkim rozwijanie zainteresowań literackich i wrażliwości plastycznej dzieci.
Zain­tere­sowa­nych­ zapraszamy na wystawę pokonkursową, którą można będzie oglądać w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie, od 1 do 14 grudnia br.

DSC_0201.jpg DSC_0201
jpg, 7.0 MiB, 6000x4000