01.12.2016Odwiedziny w bibliotekach

23 listopada aż w trzech placówkach Biblioteki Publicznej miały miejsce spotkania dzieci Szkół Podstawowych z bibliotekarkami.

Filię Biblioteki Publicznej w Piotrkowicach odwiedzili uczniowie klasy drugiej miejscowej Szkoły Podstawowej. Uczniowie dowiedzieli się, jakie biblioteka ma książki, jak z niej korzystać, oraz jak można zostać Czytelnikiem.

Filia Biblioteki Publicznej w Szyszyńskich Holendrach gościła uczniów z klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej w Szyszyńskich Holendrach. Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza, ułożeniem księgozbioru w bibliotece, a te które miały założone karty wypożyczyły książki.

Bibliotekę Publiczną w Ślesinie odwiedziły natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ostrowążu z klas pierwszej, drugiej i trzeciej. Po wysłuchaniu legendy o św. Mikołaju dzieci przystąpiły do przygotowanych wcześniej zajęć plastycznych. Końcowym efektem wspólnej pracy była papierowa ozdoba w kształcie św. Mikołaja. Kolejnym etapem zajęć było zaprezentowanie dzieciom ciekawych form głośnego czytania jakim niewątpliwie jest teatrzyk Kamishibai. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali „Legendy o Skarbniku”. Na zakończenie bibliotekarka wyjaśniła na czym polega praca w bibliotece i w jaki sposób można się do niej zapisać.

Wszystkim dzieciom i ich opiekunom dziękujemy za odwiedziny w bibliotekach i zapraszamy ponownie.