02.12.2016ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Mały, duży, pluszowy, czasem w zabawnym kubraku. Chyba każdy ma swojego ulubionego, którym bawił się w dzieciństwie i którego ciepło wspomina. To jedna z najp­opul­arni­ejsz­ych zabawek w Europie już od XIX wieku. Pluszowy miś nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa.
Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, ale były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia niedźwiadka, którego w 1902 roku postrzelił jeden z towarzyszy prezydenta. Gdy ten zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Świadek tego zdarzenia uwiecznił historię na komiksowym rysunku i opublikował w waszyngtońskiej gazecie. Producenci zabawek podchwycili tę historyjkę i nazwali misia „Teddy Bear”.

DSC_2320.jpg

28 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gromniku zaproszono do wspólnej zabawy w misiowej krainie dzieci Szkoły Podstawowej w Golance i Polichtach . Najmłodsi poznali historię święta, przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, zgadywanki i degustacja piernika.

Ten dzień w bibliotece pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

DSC_2320.jpg DSC_2320
IMG_2807.jpg IMG_2807