02.12.2016RANKING BIBLIOTEK W 2016 R.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Trzcielu zajęła pierwsze miejsce wśród bibliotek województwa lubuskiego w szóstej edycji „Rankingu Bibliotek” przygotowanym przez Instytut Książki i dziennika „Rzeczpospolita”, od wielu lat biblioteka osiąga bardzo dobre wyniki swojej pracy. Promujemy też bardzo szeroki wachlarz działań edukacyjnych dla młodzieży z zakresu profilaktyki i uzależnień oraz spotkania autorskie promujące literaturę różnego rodzaju. Organizuje również warsztaty literackie, edukacyjne dla młodszej grupy wiekowej.
W rankingu uwzględniono m.in. powierzchnię biblioteki, zatrudnienie, wielkość księgozbioru, udział dotacji podmiotowej dla biblioteki w budżecie gminy, środki pozabudżetowe pozyskane przez bibliotekę, dostępne dla czytelników tytuły prasowe, dostęp do nowych mediów oraz koła czytelnicze i literackie działające przy bibliotece. Dostępność książek dla osób słabo widzących i niewidomych.
Dobrze działająca biblioteka jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnieniu łatwego i bezpłatnego dostępu dla kultury, wiedzy i nowych mediów.
Wszystkim, którzy nas wspierali dziękujemy.
Ranking bibliotek 2016.jpg

Ranking bibliotek 2016.jpg Ranking bibliotek 2016