21.12.2016WYSTAWA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

W holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie można obejrzeć wystawę „Kartek świątecznych” pochodzących z prywatnej kolekcji Danuty Fritzkowskiej i innych pracowników biblioteki.
Ekspozycja stanowi kolekcję różnorodnych kartek, które już od ponad stu lat są symbolem wzajemnej życzliwości. Choć w dzisiejszych czasach zastępuje je coraz częściej telefon czy Internet nadal jeszcze są w użyciu i wpisują się w naszą polską tradycję.
Wystawa - kartki swiąteczne - grudzień 2016 r. - 4.jpg

Prezentowane na wystawie kartki z lat sied­emdz­iesi­ątyc­h XX wieku aż po czasy współczesne zadziwiają kolorystyką, ciekawą szatą graficzną, a także często religijnymi treściami.

Wystawa - kartki swiateczne - grudzień 2016 r. - 2.jpg
Kartki świąteczne stanowią cenną pamiątkę po osobach i czasach, które już przeminęły oraz okruchach historii, które warto zachować w pamięci. Serdecznie zapraszamy, wystawę można podziwiać do 6 stycznia 2017 roku.