18.09.2013X Patronalne Święto Bibliotekarzy

Przedstawiciele Leszczyńskiego Koła SBP oraz nauczyciele – bibliotekarze z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Lesznie uczestniczyli, jak co roku w Patronalnym Święcie Wielkopolskich Bibliotekarzy.
X spotkanie odbyło się 14 września. Organizatorem spotkania był Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Kaliszu. Spotkanie rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Wawrzyńca w Koźminie Wielkopolskim. Zgromadzeni bibliotekarze wysłuchali ponadto wykładu dr Michała Piotrowskiego z Towarzystwa Miłośników Koźmina na temat kościoła i regionu. Następnie udali się na edukacyjno - rekreacyjną część spotkania do Dobrzycy, gdzie zwiedzili Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy – Zespół Pałacowo-Parkowy nazywany często „Wielkopolskimi Łazienkami”, kościół drewniany pw. św. Tekli z 1778 roku i Zajazd Pocztowy z sienią przejazdową z XVIII wieku. Spotkanie zakończyło się obiadem w Restauracji Eldorado w Karminku.
Link do strony internetowej Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.
Wirtualny spacer:
www.dobrzyca-muzeum.pl