Gminna Biblioteka Publiczna w Kościelcu
2016-12-21
22.12.2016Przedszkolaki w Bibliotece
Kościelec GBP

W środę dzieci z przedszkola „Kubuś Puchatek” w ramach zajęć wybrały się do biblioteki. Przedszkolaki były zafascynowane ilością zgromadzonych tam książek. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał. Następnie zaprezentowała książeczki z działu dziecięcego. W przystępny sposób opowiadała o bibliotece. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy o nie dbać. Poznały również zasady zachowania się w bibliotece. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały.
Na zakończenie spotkania, Pani bibliotekarka przeczytała bajeczkę pt: „Kulig”, nawiązującą do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki z uwagą jej wysłuchały i ochoczo odpowiadały na zadawane pytania.
Wycieczka dostarczyła wielu cennych informacji, zadowolenia i wrażeń.