29.12.2016EUREK@!!! E-BIBLIOTEK@!!!

Dzięki dofinansowaniu z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016" w kwocie 28 645,00 zł na zadanie pn. EUREK@!!! E-BIBLIOTEK@!!!, Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika zakupiła sprzęt komputerowy, który poprawi standardy funkcjonowania biblioteki!

Wśród zakupionych zestawów komputerowych znalazły się stacje graficzne, laptopy, stacjonarny zestaw komputerowy oraz tablet. Więcej o dofinansowaniu pisaliśmy tutaj: www.biblioteka.piotrkow.pl.

Dzięki dofinansowaniu na realizację zadania "EUREK@!!! E-BIBLIOTEK@!!!" nasza biblioteka przystąpiła do programu Academica czyli Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych. Zestaw komputerowy przystosowany na potrzeby Academici został zainstalowany w Czytelni dla Dorosłych MBP i czeka na czytelników!

System elektronicznych wypożyczeń międ­zybi­blio­tecz­nych umożliwia czytelnikom MBP natychmiastowy dostęp do kilkuset tysięcy publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego. Takie rozwiązanie możliwe było tylko przy zapewnieniu osobnego komputera do Academici. Korzystanie z cyfrowej wypożyczalni jest bezpłatne.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu o Academice, który jest dostępny na stronie Biblioteki Narodowej i zapraszamy do piotrkowskiej biblioteki!

www.bn.org.pl