02.01.2017Konkurs "Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej"

Departament Edukacji i Nauki Urzędu Mars­załk­owsk­iego­ Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu informuje o organizowanym konkursie Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej.
Tegoroczna edycja dotyczy działalności Polaków w Peru.
Celem Konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok.
Udział w Konkursie daje możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych. Wiedza, że nasza Ojczyzna dała światu wybitnych ludzi, napawa nas dumą z Polski oraz ich wybitnych reprezentantów na przestrzeni wieków.
Termin przesyłania zgłoszeń upływa 31 stycznia 2017 roku.

Regulamin konkursu pbp.poznan.pl
Karta uczestnika pbp.poznan.pl