16.01.2017Ferie w bibliotece w Lipowej.

Serdecznie zapraszamy na Ferie w Gminie Lipowa. Na naszych najmłodszych mieszkańców czekać będzie sporo atrakcji. Odbędą się bezpłatne warsztaty, na których powstaną „szkatułki” i „wybuchowe pudełka”. Od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Gminnej Biblioteki Publicznej najmłodsi wraz z rodzicami będą mogli skorzystać z malowanek, nowych gier, jak również ułożyć puzzle 3D! A przez 4 dni będziemy przypominać stare gry, takie jak bierki, pchełki, czy… Cymbergaj grzebieniowy. Ta ostatnia, to polska gra zręcznościowa, która liczy sobie ponad 100 lat. Wspominana często w książkach Edmunda Niziurskiego i Adama Bahdaja. Prosta, lecz emocjonująca jak mecz piłki nożnej. Popularna w latach od 60-tych do 80-tych XX wieku.
FERIE.jpg

FERIE.jpg FERIE