19.01.2017Rok Władysława Biegańskiego

Uchwałą Senatu z dnia 4 listopada 2016 r. ustanowiono rok 2017 Rokiem Władysława Biegańskiego, aby przypomnieć postać tego wybitnego lekarza-praktyka, a jednocześnie filozofa, pedagoga, autora podręczników medycznych. Był społecznikiem, założył Towarzystwo Lekarskie Częstochowskie, częstochowski oddział Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, Towarzystwo Dobroczynne dla Chrześcijan i częstochowskie Muzeum Higieniczne. Popularyzował oświatę sanitarną, w szczególności zasady higieny, wygłaszając liczne odczyty.

Prezentujemy publikacje Władysława Biegańskiego ze zbiorów PBP oraz dostępne w zasobach polskich bibliotek cyfrowych pbp.poznan.pl

wl_bieganski.jpg

wl_bieganski.jpg wl_bieganski