Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie
26.01.2017II DYKTANDO SKAWIŃSKIE
Skawina MBP

Długopisy w dłoń! Nadciąga II Dyktando Skawińskie! ;)😉

Zachęceni popularnością zeszłorocznego wydarzenia postanowiliśmy na stałe wpisać je do kalendarza naszych imprez. Dyktando to wyjątkowa okazja, aby każdy, kto nie boi się wyzwań, mógł sprawdzić swoją wiedzę ortograficzną i powalczyć o tytuł Skawińskiego Mistrza Ortografii! Podobnie jak w poprzednim roku, nagrodą główną będzie czytnik e-booków.

Kiedy? - 18 lutego 2017 r.
O której? - 15:00
Gdzie? - sala sportowa przy Liceum Ogól­noks­ztał­cący­m w Skawinie

Tekst dyktanda przygotuje dr Maciej Malinowski, zaś w lektora wcieli się Joanna Gądek. W trakcie prac komisji konkursowej dr Maciej Malinowski wygłosi wykład: „Czy ortografia jest dzisiaj komuś potrzebna?” oraz przeprowadzone zostaną mini konkursy językowe.

Dodatkowo, spośród uczestników – dzieci i młodzieży szkolnej – wyłonione i nagrodzone zostaną osoby, które popełniły najmniej błędów w swojej kategorii (szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej).

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział? - wystarczy dostarczyć do Biblioteki Głównej wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy (do 15 lutego 2017 r.).

Więcej informacji, regulamin i formularz do wydruku: biblioteka-skawina.pl

ZAPRASZAMY!

plakat II dyktando.jpg plakat II dyktando