Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
ul. Jerozolimska 29
30.01.2017„Seria Biblioteka Piotrków 800” - wystawa
Piotrków Trybunalski MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pt. „Seria Biblioteka Piotrków 800”.
Wystawa została zorganizowana z okazji obchodów 800-lecia Piotrkowa i jest pierwszą z cyklu wystaw o tematyce regionalnej.
Seria wydawnicza Biblioteka Piotrków 800 powstała w ramach przygotowywania się miasta do obchodów 800-lecia trybunalskiego grodu. Pierwsza publikacja została wydana w 2005 r. Dotychczas w serii ukazało się 20 publikacji.
Książki mają na celu podkreślenie bogatych dziejów Miasta Piotrkowa. Seria Biblioteka Piotrków 800 jest skarbnicą wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim, popularyzuje wiedzę nt. historii i kultury Miasta. Obejmuje pozycje poświęcone dziejom i kulturze Piotrkowa, a także publikacje dzieł literackich, których autorzy są związani z naszym miastem. Na wystawie zostały zaprezentowane książki, które dotychczas ukazały się w ramach tej serii, a także zdjęcia i noty biograficzne autorów.
Zapraszamy wszystkich zain­tere­sowa­nych­ poznaniem dziejów Miasta Piotrkowa. Książki z serii można wypożyczyć we wszystkich wypożyczalniach i czytelniach Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Jerozolimska 29, hol przed Czytelnią. Wystawa będzie prezentowana w miesiącu styczniu i lutym.

plakat.jpg plakat