Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
ul. Jerozolimska 29
97-300 Piotrków Trybunalski
51.40952 19.70141
WYDARZENIE
2017-2-6
06.02.2017Joseph Conrad – człowiek spragniony wolności
[awatar]
Piotrków MBP

Zapraszamy na wystawę pt. „Joseph Conrad – człowiek spragniony wolności” zorganizowaną z okazji Roku Josepha Conrada.

Joseph Conrad, właściwie Teodor Józef Konrad Korzeniowski (1857-1924), wybitny angielski pisarz pochodzenia polskiego, syn powstańca styczniowego, przebywał wraz z rodzicami na zesłaniu w Rosji. Po śmierci rodziców zaopiekował się nim wuj Tadeusz Bobrowski. W wieku siedemnastu lat Konrad przerwał naukę w gimnazjum i wyjechał na Zachód, gdzie zaciągnął się na statek jako zwykły marynarz; wkrótce zrobił karierę aż do stopnia kapitana (1886). W 1894 roku porzucił zawód marynarza, poświęcając się pisarstwu. Debiutował Szaleństwem Almayera, ale dopiero powieść Los przyniosła mu samodzielność pisarską i materialną. Opublikował kilkadziesiąt zbiorów opowiadań i powieści

Twórczość J. Conrada jest w znacznej mierze oparta na osobistych doświadczeniach, związanych z latami jego pobytu na morzu. Wartość i siła oddziaływania jego pisarstwa polega na podjęciu problematyki etycznej, ujętej w kategorie obowiązku, honoru i wierności.

Wystawę ukazującą życie i twórczość pisarza można oglądać do 31 marca 2017 r. w holu przed Wypożyczalnią dla Dorosłych MBP, ul. Jerozolimska 29.


plakat Conrad.jpg plakat Conrad
jpg, 2.4 MiB, 750x532
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Piotrków MBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo