13.02.2017Zbiórka książek

W nocy z 29 na 30 stycznia 2017 r. w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie wybuchł pożar. Spłonęły komputery, meble, książki i audiobooki w Wypożyczalni dla dorosłych. Przekażmy dary i pomóżmy bibliotece odtworzyć zniszczony księgozbiór!

Zbiórka książek dla biblioteki w Cieszynie prowadzona przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Próchnika trwa do 31 marca 2016 r. Książki można przynosić zarówno do budynku głównego jak i filii bibliotecznych.

W wyniku pożaru największe straty poniosła Wypożyczalnia dla dorosłych – dział najczęściej odwiedzany przez czytelników. Całkowitemu zniszczeniu uległ tam sprzęt komputerowy oraz meble biblioteczne. Częściowo został zniszczony również księgozbiór. Najbardziej ucierpiały nowości wydawnicze i audiobooki, zwłaszcza literatura piękna, szczególnie fantastyka, książki podróżnicze, beletrystyka dla pań oraz lektury dla szkół pona­dgim­nazj­alny­ch. Biblioteka prosi o pomoc w odtworzeniu straconych zbiorów - chętnie przyjmie książki, zwłaszcza literaturę piękną wydaną po roku 2007 (www.biblioteka.cieszyn.pl)


Cieszyn_3.jpg Cieszyn_3
jpg, 138 KiB, 724x1024
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Piotrków MBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo