14.02.2017Podsumowanie ferii w Filii Bibliotecznej w Laskach

W dniach od 30 stycznia do 10 lutego 2017 r., w okresie ferii zimowych, w Filii Bibliotecznej w Laskach, jak co roku, odbyły się różnego rodzaju zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Aby najmłodsi przyjemnie spędzili swój wolny czas, Biblioteka stworzyła zróżnicowany plan zajęć, w którym znalazły się zarówno spotkania czytelnicze, jak i warsztaty artystyczne.

W ramach zajęć czytelniczych dzieci miały okazję wysłuchać bajki N. Usenko pt. „Kubusiowe zaklęcie”, której głównym bohaterem był znany wszystkim Miś – Kubuś Puchatek oraz baśni pt. „Czerwony Kapturek” w interpretacji A. Widzowskiej-Pasiak. W trakcie zajęć przeprowadzone zostały również bajkowe quizy ze słodkimi nagrodami oraz zajęcia plastyczne, w czasie których dzieci wykonywały portret Kubusia Puchata w formie wydzieranki oraz kolorowały obrazki przedstawiające ich ulubione bajkowe postacie.

Warsztaty artystyczne związane były tematycznie z aktualną porą roku, zbliżającymi się Walentynkami czy trwającym karnawałem. Przy wykorzystaniu różnych technik i materiałów plastycznych dzieci tworzyły karnawałowe maski i kotyliony, wykonywały prace plastyczne przedstawiające zimowe krajobrazy oraz własnoręcznie tworzyły piękne kartki walentynkowe, które później będą mogły wręczyć ukochanym osobom. Nie zabrakło również zajęć, w czasie których dzieci mogły nauczyć się podstaw origami, tworząc różnego rodzaju zabawki z papieru.

Poza zaplanowanymi zajęciami dzieci codziennie mogły korzystać z czytelni internetowej, gier planszowych, puzzli bądź też spędzić czas czytając ulubione bajki czy kolorując obrazki.

Zdj 1.jpg Zdj 1
jpg, 3.9 MiB, 4000x3000