Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej
Lipowa 708
34-324 Lipowa
2017-3-3
22.02.2017Spotkanie autorskie z Witem Szostakiem.
Lipowa GBP

W piątek, 3 marca 2017 o godzinie 17:00 zapraszamy Państwa do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej na kolejne w tym roku spotkanie autorskie. Tym razem gościem naszej biblioteki będzie Wit Szostak - doktor filozofii, pisarz przełamujący schematy gatunkowe.
Wit Szostak urodził się w 1976 roku, obecnie mieszka w Krakowie. Jest absolwentem Papieskiej Akademii Teologicznej. Debiutował w 1999 roku na łamach "Nowej Fantastyki". Był wielokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza Zajdla, otrzymał ją w roku 2008 za opowiadanie "Miasto grobów. Uwertura". Za powieść "Chochoły" otrzymał natomiast Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego. "Wichry Smoczogór" dodatkowo wyróżnione zostały nagrodą Śląkfy. Za powieść "Fuga" został natomiast nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2013, za wydaną w roku 2014 książkę "Sto dni bez słońca" do Paszportu Polityki.
Wit Szostak, to pseudonim artystyczny za którym kryje się człowiek, który kiedyś jeździł po wsiach i uczuł się grać ludowe oberki. Jest muzykiem, który gra na instrumentach ludowych - skrzypcach, gęślach, dudach oraz zapisuje ludowe melodie. Tematyka ta podjęta jest w jego doskonałej książce "Oberki do końca świata".
Autor jest także Członkiem Towarzystwa Tisc­hner­owsk­iego­, a prywatnie miłośnikiem twórczości Tolkiena.
W marcu pisarz i eseista zawędruje do Lipowej.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy.
Wit- zdjęcie.jpg