03.10.2013Zakończenie kursu "O finansach...w bibliotece"

Dnia 27 września Gminna Biblioteka Publiczna im. M. Ćwiżewiczowej w Bukowinie Tatrzańskiej zorganizowała uroczyste podsumowanie i zakończenie kursu "O finansach... w bibliotece - II edycja" w nowym lokalu biblioteki filialnej w Leśnicy.
Projekt "O finansach… w bibliotece" jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.
Celem projektu było zwiększenie umiejętności korzystania
z usług finansowych w tym z bankowości elektronicznej dostępnej w Internecie oraz wyposażenie w wiedzę pomocną w wyszukiwaniu informacji ekonomicznych, szczególnie przydatnych w życiu codziennym. W czasie pięciu spotkań uczestnicy kursu doskonalili swoje umiejętności w zakresie świadomego i bezpiecznego korzystania z elektronicznych usług finansowych, obejmujących m.in. takie zagadnienia, jak:

• zakładanie kont
  • dokonywanie przelewów przez Internet
  • bezpieczne korzystanie z kart i bankomatów
  • wybór najkorzystniejszej oferty bankowej
  • wpływ polityki banku centralnego na budżet domowy.

Na zakończenie przybyły osoby uczęszczające na szkolenie zarówno w bibliotece filialnej w Czarnej Górze oraz w Leśnicy, zaproszeni goście dr Wojciech Momot-koordynator z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, p. Jadwiga Bartosz –instruktor z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem oraz bibliotekarze z gminy Bukowina Tatrzańska. Kurs ukończyło 20 osób. Z-ca Dyrektora Biblioteki – Katarzyna Twardosz dokonała podsumowania szkolenia oraz podziękowała wszystkim za aktywny udział. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną, następnie wręczono wszystkim certyfikaty odbycia kursu. Szkolenie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze. Sprzyjało integracji, wymianie doświadczeń i żywej dyskusji.

Po wręczeniu certyfikatów wszyscy udali się na degustację potraw przygotowanych specjalnie na uroczystość zakończenia szkolenia i podsumowania działań projektowych. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnych szkoleniach.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy ukończenia kursu i zdobycia certyfikatu .

Główne 2.jpg Główne 2
jpg, 3.7 MiB, 4000x3000