Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu
Aleja Tysiąclecia 37
34-400 Nowy Targ
2017-3-17
08.03.2017Spotkanie z p. Markiem Doktorem – „Peru – znane i mniej znane”.
Nowy Targ MBP

Miejska Biblioteka Publiczna i Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu zapraszają w dniu 17 marca 2017 r. do Czytelni MBP przy Al. Tysiąclecia 37 (budynek MOK) o godz. 17.00 na spotkanie z p. Markiem Doktorem – „Peru – znane i mniej znane”.
Wstęp wolny.

Prof. nadzw. dr hab. inż. Marek DOKTOR – jest kierownikiem Katedry Geologii Ogólnej i Geoturystyki AGH w Krakowie oraz wykładowcą PPWSZ w Nowym Targu.
Brał udział w trzech kilk­umie­sięc­znyc­h wyprawach antarktycznych działających w obrębie Szetlandów Południowych i Półwyspu Antarktycznego organizowanych przez Polską Akademię Nauk, w tym jednej wyprawie polsko - argentyńskiej działającej na wyspie Seymour na Morzu Weddella. Był też członkiem inte­rdys­cypl­inar­nej (archeologiczno – geologiczno -etnograficznej) polskiej wyprawy w Andy działającej przez ponad pół roku w Peru w rejonie dorzecza Huaury oraz objazdowej ponad miesięcznej podróży po Peru. Kilkakrotnie przebywał w Argentynie, a także na Kubie, w Brazylii, Urugwaju, Senegalu, Wyspach Kanaryjskich, Algierii. Zwiedził też wiele krajów europejskich m.in. Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia, Bułgaria, Chorwacja, Rosja, Austria, Włochy, Hiszpania, Francja, Holandia.
Redaktor naczelny czasopisma Geotourism/Geoturystyka
Plakat_Peru.jpg