Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
2017-3-22
17.03.2017Spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem
Piotrków Trybunalski MBP

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem, które odbędzie się 22 marca 2017 r. o godz. 11.00 w Czytelni dla dorosłych MBP, ul. Jerozolimska 29.

Spotkanie „Tysiącletnie związki Polski i Węgier” będzie dotyczyło m.in. literatury i kultury węgierskiej oraz stosunków polsko-węgierskich na przestrzeni wieków.

Prof. Jerzy Robert Nowak to polski historyk, publicysta, doktor habilitowany nauk politycznych, specjalizujący się w problematyce węgierskiej, tłumacz książek Radomíra Malego. Został odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi i Złotym Stopniem Orderu Pracy Węgierskiej Republiki Ludowej. Jest Honorowym Obywatelem Jedwabnego. Za zasługi dla kultury węgierskiej został mianowany nadzwyczajnym członkiem Węgierskiego Związku Pisarzy.

Spotkanie jest jednym z elementów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej oraz 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.

"Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej" to projekt sfinansowany ze środków Fundacji PZU.

Nowak.jpg Nowak