22.03.2017Rodzinne pasje Tarków

9 marca w Muzeum Pro Memoria Edith Stein odbyło się otwarcie wystawy "Rodzinne Pasje Tarków", wszechstronnie uzdolnionej rodziny z Ciasnej. Rodzina Tarków to: Monika, Artur, Natalia i Kacper. Głową rodziny jest tata Artur, z zawodu stolarz. Na co dzień prowadzi własną działalność - Kamieniarstwo Artystyczne. Już od najmłodszych lat lubił malować, szkicować i rzeźbić. Swoją przygodę z rzeźbiarstwem rozpoczął od wykonywania liter metodą ręczną, mając do dyspozycji tylko młotek i dłuto. Bardzo ważną osobą w rodzinie jest mama Monika. Dzięki swojej babci pokochała kwiaty, ogród i wszystko to, co daje nam przyroda. Nie wyobraża sobie życia bez kwiatów i roślin dlatego, na co dzień pracuje w ogrodnictwie, układając bukiety, wieńce, wianki i ozdoby na różne okazje. Jej pasja, cierpliwość oraz wyobraźnia pozwala na tworzenie pięknych i stylowych dekoracji. Najmłodszym członkiem rodziny jest Natalia, uczennica II klasy Gimnazjum. Tak jak tata posiada bardzo duży talent plastyczny. Ulubione techniki malarskie Nataliito szkicowanie i malowanie akwarelą na płótnie. Osiągnięciem, którym może się pochwalić, jest wygrana w konkursie na Najładniejszą Szopkę Bożo­naro­dzen­iową­, którą otrzymała będąc uczennicą III klasy Szkoły Podstawowej. W przyszłości chciałaby zostać wizażystką i char­akte­ryza­tork­ą. Na wernisażu gościliśmy burmistrza Edwarda Maniurę, wiceburmistrz Annę Jonczyk-Drzymałę, dyrektor szkoły w Ciasnej Barbarę Kaczmarek, Małgorzatę Gzyl - wicedyrektor oraz najbliższych i przyjaciół rodziny Tarków.

4.jpg 4
5.jpg 5