28.03.2017Dyskusyjny Klub Książki – Jubileusz

tort.jpg
Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu obchodził swoje 10. urodziny!
Życzeniem Klubowiczów na spotkanie jubileuszowe wyprowadziliśmy nasz DKK z Biblioteki. Nie obyło się bez tortu, pamiątkowego plakatu i radosnej atmosfery.
podpisujemy plakat.jpg dyskusja trwa.jpg
DKK w Mielcu rozpoczął swoją działalność 27 marca 2007 roku w Filii nr 1 na Smoczce.
Od początku inspiratorem powstania Klubu i gorącym jego orędownikiem była nieżyjąca już Pani Dyrektor Maria Błażków.
Przez 10 lat działalności nasz Klub ewoluował i dojrzewał. Zmieniliśmy miejsce spotkań – od 2008 roku spotykamy się w budynku Biblioteki przy ul. Kusocińskiego 2.
Zmieniał się również skład członków DKK, obecny – niezmienny od kilku lat liczy około dwudziestu miłośników literatury.
Przez ten okres prze­dysk­utow­aliś­my mnóstwo książek – od lekkiej literatury poprzez kryminały, fantastykę, biografie, reportaże, literaturę popularną. Niejednokrotnie dyskusja trwała i trwała… kilka godzin. Wielokrotnie śladami książki organizowaliśmy wycieczki rowerowe czy wyjazdy do teatru.
Cała nasza ekipa tworzy zgraną grupę, która chętnie spędza ze sobą czas na dyskusji … i nie tylko. Każde nasze spotkanie charakteryzuje wyjątkowa – bo zawsze serdeczna atmosfera.
Pozostaje nam tylko życzyć sobie kolejnych …..estu lat!

Tekst i foto: M.Nowakowska
Dyskusyjny Klub Książki - Jubileusz (10 lat).jpg