Rodzaj wydarzenia

literackie

Salon Literacki Biblioteki Kraków"Pod Gruszką", ul. Szczepańska 1
2017-4-6
29.03.2017"Jak Henryk Sienkiewicz podbijał Kraków"
Biblioteka Kraków

W XIV-wiecznej kamienicy przy ulicy Szczepańskiej 1, w barokowej Sali Fontany – jednym z najp­iękn­iejs­zych­ zabytkowych pomieszczeń w Krakowie, Biblioteka Kraków zaprasza miłośników książki na spotkania w Salonie Literackim „Pod Gruszką”.

Na rozmowy z udziałem twórców, księgarzy i wydawców nie tylko z Krakowa; na dyskusje o różnych gatunkach literackich: poezji, prozie i reportażu, książce popu­larn­onau­kowe­j oraz naukowej. Nawiązując do tytułu – Kraków Miastem Literatury UNESCO, będziemy również zapraszać i przybliżać osiągnięcia literackie zagranicznych autorów, ze szczególnym uwzględnieniem miast partnerskich Krakowa.

Salon Literacki „Pod Gruszką” otwieramy 6 kwietnia, o godz. 18.00.

Pierwszym jego gościem będzie prof. hab. Franciszek Ziejka, lite­ratu­rozn­awca­, były rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, który opowie o tym, „Jak Henryk Sienkiewicz podbijał Kraków”.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!