31.03.2017BIŻUTERIA TIFFANY – WARSZTATY DLA DOROSŁYCH CZYTELNIKÓW W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ M. I G. W TRZCIELU.

W dniu 22 marca bieżącego roku w naszej bibliotece odbyły się warsztaty biżuterii Tiffany’ego dla dorosłych czytelników z panią Martą Jędras. Uczestnicy zapoznali się z dziejami i praktyką techniki witrażowej Tiffany’ego. Warsztaty otworzyła multimedialna prezentacja pokazująca jej zastosowanie i możliwości. Podczas rozmowy i ćwiczeń wprowadzających uczestnicy poznali zasady kompozycji i doboru materiałów oraz barw i faktur szkła. Praktyczna część zajęć to szkic projektu, selekcja i komponowanie materiałów, obróbka szkła oraz wykonywanie ozdób takich jak breloki, wisiory, bransoletki, kolczyki. Warsztaty ukończyliśmy oczyszczając i zabezpieczając przed utlenieniem elementów metalowych. Wykonaną przez siebie biżuterię uczestnicy zabrali ze sobą.
1- biżuteria.jpg
4 biżuteria.jpg