Rodzaj wydarzenia

dla dzieci

Pawilon Wyspiańskiego przy Placu Wszystkich Świętych 2 (zamiana lokalizacji)
2017-4-22
03.04.2017Krakowski Kiermasz Książki
Biblioteka Kraków

22 kwietnia 2017 r., w ramach Krakowskiego Kiermaszu Książki, zapraszamy mieszkańców Krakowa, a szczególnie rodziców z dziećmi, do Pawilonu Wyspiańskiego przy Placu Wszystkich Świętych 2. W godzinach od 12.00-14.00 będziecie mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Bibliotekę Kraków.

„Moja książka z wyobraźnią” – warsztaty origami, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak z kilku kartek papieru wykonać oryginalną, indywidualną i nietypową książkę, którą następnie będzie można ozdobić i podarować bliskiej osobie. W warsztatach może wziąć udział każdy. Stopień trudności zadania będzie dostosowany do odbiorców. Najmłodsze dzieci zapraszamy wraz z rodzicami lub opiekunami.

„Zostań drukarzem” – warsztaty skierowane do osób w wieku od 7 lat, podczas których przemienią się w drukarzy. W styropianie wyrzeźbią inicjał imienia lub inny projekt graficzny, który następnie zostanie przeniesiony, w postaci odbitki, na kartki papieru. Przygotowane projekty zostaną zaprezentowane na wystawie.

Plac św. Marii Magdaleny
22 kwietnia, godz.: 12:00-14:00

Organizatorami Krakowskiego Kiermaszu Książki są Kraków Miasto Literatury UNESCO i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Weekend z książką czyli Krakowski Kiermasz Książki: www.facebook.com

kiermasz.png