Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
2017-4-1
05.04.2017Znani piotrkowianie - wystawa
Piotrków Trybunalski MBP

Zapraszamy na wystawę pt. „Znani piotrkowianie”.

Wśród upamiętnionych na wystawie osób znajdują się reprezentanci różnych dziedzin nauki, kultury, sztuki, religii oraz sportu. Dla niektórych Piotrków był tylko miejscem urodzenia i dorastania, inni związali się z nim np. poprzez pracę zawodową. Łączy ich jedno - każda z osób zapisała się lub aktualnie zapisuje w życiu Piotrkowa Trybunalskiego, regionu, całego kraju a nawet świata.

Zaprezentowane materiały to głównie artykuły z czasopism ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej m. in. z tygodników „7 Dni” oraz „Tydzień Trybunalski” oraz książki autorstwa znanych piotrkowian lub ich opisujące.

Wystawę "Znani piotrkowianinie", zorganizowaną z okazji obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego, można oglądać do końca kwietnia w holu przed Czytelnią dla dorosłych, MBP, ul. Jerozolimska 29.

plakat-znani piotrkowianie.jpg plakat-znani piotrkowianie
jpg, 3.3 MiB, 2480x3508