Rodzaj wydarzenia

2017-4-30
11.04.2017Salon poezji Kazimierza Wierzyńskiego
Tarnów MBP

Kolejne niedzielne spotkanie z poezją poświęcone będzie twórczości Kazimierza Wierzyńskiego, jednego z najw­ybit­niej­szyc­h liryków XX wieku, a dziś, niestety nieco zapomnianego, podobnie jak większość niegdyś głośnych Skamandrytów.
Wiersze usłyszymy w interpretacji tarnowskich aktorów: Karoliny Gibki i Tomasza Wiśniewskiego. Muzycznym dopełnieniem poezji będą jazzowo-swingowe piosenki w wykonaniu tarnowskiej formacji "Bartek Szu & Te Fajne Dziewczyny". Komentarz literacki wygłosi Bożena Gruszka - polonistka, dziennikarka, autorka scenariusza. Wstęp wolny.

30 KWIETNIA - GODZ. 11.00 - TEATR IM. L. SOLSKIEGO, SCENA UNDERGROUND

Projekt jest wspó­łfin­anso­wany­ ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wierzyński_zaproszenie www.jpg Wierzyński_zaproszenie www
jpg, 1.1 MiB, 2480x2480