12.04.2017Wieczór poezji z Rafałem Różewiczem

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej serdecznie zaprasza 20.04.2017 r. o godzinie 17:00 na "Wieczór poezji z Rafałem Różewiczem. Spotkanie połączone będzie z promocją najnowszego tomiku autora "Państwo przodem". Oprócz rozmowy posłuchać będzie można także wierszy zaproszonego poety.
Rafał Różewicz publikował w "Odrze", "Wakacie", "Arteriach", "Akancie", "Redzie", "Cegle", "Szafie", "Pressjach", "Zeszytach Poetyckich", "Pomostach", "artPAPIERZE". Nominowany do nagrody głównej XIX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina 2013 za projekt tomu "Product placement". Laureat pierwszej nagrody XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. K.K. Baczyńskiego 2014. Wyróżniony w XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Złoty Środek Poezji" 2015 na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2014 za tom "Product placement". Za ten sam tom był nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2015 w kategorii debiut roku oraz do Nagrody Kulturalnej Gazety Wyborczej wARTo 2015. Tłumaczony na język ukraiński.
Różewicz-plakat.jpg

Różewicz-plakat.jpg Różewicz-plakat