Rodzaj wydarzenia

literackie

Lokalizacja

Sala Widokowa Hotelu Campanile (IX piętro), ul Królowej Jadwigi 17, 34-400 Nowy Targ
2017-4-26
13.04.2017Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koperem
Nowy Targ MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu i Hotel Campanile Nowy Targ – Zakopane zapraszają w dniu 26 kwietnia (środa) 2017 r. o godz. 17.30 do Sali Widokowej Hotelu Campanile (IX piętro) w Nowym Targu przy ul. Królowej Jadwigi 17, na spotkanie autorskie ze Sławomirem Koperem.

Sławomir KOPER - historyk - absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, pisarz, autor książek historycznych, publicysta, radiowy i telewizyjny, ekspert historyczny.
W swoich książkach przedstawia historię głównie poprzez fakty mało znane, zapomniane lub pomijane w „oficjalnych” monografiach, nie unikając drażliwych tematów. Prezentuje ważne i znane, ale także nieco już zapomniane postacie w kontekście życia prywatnego i codziennego oraz obyczajowości char­akte­ryst­yczn­ej dla danej epoki. Wychodzi z założenia: „że życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami jest istotną częścią biografii każdego człowieka. A polityk czy artysta ukazany w szlafroku i kapciach zyskuje tylko na autentyczności”. Nic tak bowiem nie fałszuje obrazu jak tworzenie posągowych postaci, pozbawionych uczuć, wad czy zwykłych ludzkich słabości”.
Specjalizuje się w okresie międzywojennym dziejów Polski i dziejach inteligencji w PRL.
Sławomir Koper w listopadzie 2013 r. został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego srebrnym Krzyżem Zasługi za popularyzację historii w społeczeństwie, a w listopadzie 2015 r. odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.
Autor mieszka w Legionowie, oprócz historii pasjonuje się muzyką i sportem. Jedna z książek „Kobiety władzy PRL” wydawnictwa Czerwone i Czarne, została nominowana do nagrody Bestsellery EMPIKU 2012.
Autor m. in.: Tajemnic i sensacji świata antycznego, Życia prywatnego elit artystycznych Drugiej Rzec­zypo­spol­itej­, Afer i skandali Drugiej Rzec­zypo­spol­itej­, Kobiet władzy PRL, Miłości w Powstaniu Warszawskim, Życia towarzyskiego elit PRL, Żony bogów - sześć portretów żon sławnych pisarzy, Sławnych par PRL oraz wielu innych książek w większości dostępnych w nowotarskiej bibliotece.

Spotkanie_plakat.jpg

Spotkanie_plakat.jpg Spotkanie_plakat