21.04.2017III Ogólnopolski Konkurs "Wielka Liga Czytelników"

21 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie uczestników półfinału III Ogólnopolskiego Konkursu ,,Wielka Liga Czytelników”. Następnie wszyscy przeszli na Stadion INEA i o godz. 10.30 rozpoczął się wielki test, który rozwiązywało 52 uczniów z 12 szkół z Poznania i powiatu poznańskiego. W eliminacjach uczestniczyło 19 drużyn: dwanaście zespołów z klas 1-3 oraz siedem zespołów z klas 4-6. Uczniowie przez 70 minut rozwiązywali zadania do lektur "Bohaterski miś" Mirosławy Ostrowskiej oraz "Tomek na czarnym lądzie" Alfreda Szklarskiego. Po zakończeniu testu wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wyróżnione zostały także najaktywniejsze szkoły i uczniowie, którzy zdobyli najwięcej sprawności czytelniczych. Nagrodą były gry planszowe Zbuduj Ostrów Tumski i Pontifex podarowane przez Bramę Poznania ICHOT. Na zakończenie uczestnicy półfinału zwiedzili Stadion INEA. Uczniom towarzyszyli nauczyciele oraz rodzice. Dziękujemy im za przygotowanie i wsparcie podopiecznych biorących udział w konkursie. Uczniom życzymy powodzenia w kolejnym III etapie konkursu WLC w Katowicach!
Fundatorami nagród dla półfinalistów są: Wydawnictwo MEDIA RODZINA, Wydawnictwo Zakamarki, Brama Poznania ICHOT, Wydawnictwo Święty Wojciech Dom Medialny, Stadion INEA w Poznaniu, Biblioteka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, Wydawnictwo Arystoteles oraz Wydawnictwo Adamada.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

logo_wielka_liga_1.png galeria12.jpg

logo_wielka_liga_1.png logo_wielka_liga_1