16.10.2013Wykład Sary Houghton

AMERYKA W TWOJEJ BIBLIOTECE
zapraszają na wykład
Sary Houghton, autorki bloga Librarian in Black
The Participatory Library: Your Community Is Your Library.
Biblioteka partycypacyjna, czyli: twoja społeczność to twoja biblioteka

17.10.2013, godz. 13:00, Sala Konferencyjna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu

Wykład będzie tłumaczony na język polski.

Wykład.jpg

Sarah Houghton jest dyrektorem biblioteki w San Rafael (Kalifornia). Pracuje w bibliotekach oraz organizacjach zajmujących się działaniami rzeczniczymi. Czasopismo „Library Journal” uznało ją w 2009 roku za jedną z osób, która wstrząsa bibliotekarskim światem. Od roku 2003 prowadzi bloga Librarian in Black, na którym pisze o sobie:

Wierzę w moc technologii i w to, że biblioteki mogą zmienić świat. Połączenie tych czynników tworzy potężną mieszankę. Nazywano mnie już obrazoburcą, nonkonformistką, rewolucjonistką przyszłości i generalnie – solą w oku. Każde z tych określeń napawa mnie dumą.

Wykład.jpg Wykład