Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie - Filia w Woli Radziszowskiej
2017-5-5
28.04.2017Wiesław Drabik - spotkanie autorskie
Skawina MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie zaprosiła do odwiedzenia naszej gminy autora książek dla dzieci Wiesława Drabika. Spotkanie autorskie odbędzie się o godz. 9.00 w Zespole Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej.

Wiesław Drabik (ur. w 1956 r. w Krakowie) to polski pisarz i ilustrator. Jest autorem ponad dwustu bajeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. Są to pełne humoru wierszowane bajeczki, chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych i ich rodziców. Najbardziej znane książeczki to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”, „MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania”. Niektóre bajeczki były prezentowane w programie telewizyjnym pt. „Książki z górnej półki”.

Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria: „Zostań Mistrzem” opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (ukrywających się pod postaciami sympatycznych zwierzątek). Wiele książeczek Wiesława Drabika ukazało się w seriach: Bardzo Śmieszna Historia, Odjazdowy Zwierzyniec, Wśród Przyjaciół, Bajeczki ze Śmiechu Beczki, Czytam z Tatą, Leoś Zawodowiec.

Wiesław Drabik.jpg

Wiesław Drabik.jpg Wiesław Drabik