Rodzaj wydarzenia

literackie

ul. Szczepańskia 1
2017-5-11
05.05.2017"Kromka Chleba" - spotkanie z Dagmarą Dworak w Salonie Literackim Biblioteki Kraków „Pod Gruszką”
Biblioteka Kraków

agara Dworak jest autorką bardzo osobistej książki „Kromka Chleba”. Opowieści o podróży na Syberię, której celem było odszukanie grobu babci. Historia jej rodziny, która w latach 1940-1946 przeszła gehennę zesłania z Hajnówki do Gramatuchy na Syberii, towarzyszyła Dworak przez całe życie. Owocem jej rozmów z ojcem i jego siostrą, spisanych w formie wspomnień, oraz wieloletnich żmudnych badań, dzięki którym odtworzyła przedwojenne losy rodziny żyjącej w Hajnówce, dramat zesłania na Syberię oraz czas powrotu po II wojnie światowej do Polski, jest książka „Kromka chleba” i załączony do niej film dokumentalny z podróży na Syberię. Dagmara Dworak, z wykształcenia ekonomista, pracowała jako makler, prowadziła też agencję reklamową. Pasjonuje się podróżami i fotografią.

salon_literacki_maj.png

Kromka chleba okładka.jpg

salon_literacki_maj.png salon_literacki_maj
png, 160 KiB, 1920x520