Klub Dziennikarzy "Pod Gruszką" ul. Szczepańska 1, Kraków
2017-5-18
15.05.2017Forum Księgarzy Krakowskich. Walka o przetrwanie.
Biblioteka Kraków

Zapraszamy księgarzy i czytelników do uczestnictwa w spotkaniu pod wymownym tytułem „Walka o przetrwanie”. Wydarzenie to, swoiste Forum Księgarzy Krakowskich, ma charakter panelu dyskusyjnego.

Dyskusja poświęcona będzie problemom małych krakowskich księgarń, które od dłuższego czasu zmagają się z trudnościami, jakie przyniósł wolny rynek oraz pojawienie się sieciowych molochów księgarskich, nowych mediów i nośników zapisu, a także Internetu. Mamy nadzieję, że to spotkanie zainicjuje kolejne panele dyskusyjne, które będą odbywać się w Salonie Literackim Biblioteki Kraków.

Sytuację na rynku książki omówi i dyskusję poprowadzi red. Włodzimierz Jurasz (Dziennik Polski), udział w niej wezmą:

DARIA BĘDKOWSKA – prze­dsta­wici­elka­ Kawiarni Literackiej
Sposoby zdobywania klientów poprzez wiązanie ich z księgarnią, organizowanie spotkań autorskich oraz innych eventów. Znaczenie specjalizacji w ofercie.

ZUZANNA MIGO-ROŻEK – antykwariuszka, wiceprezes Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich.
Specyfika handlu książką antykwaryczną, polityka władz samorządowych Krakowa w kwestii lokali w zasobach komunalnych. Rola wsparcia w postaci dofinansowania działań promocyjnych przez miasto.

GRZEGORZ CIEPŁY – wydawnictwo vis-a-vis/etiuda.Problemy małych wydawnictw w dotarciu do klienta, współpraca z hurtowniami, kontakty bezpośrednie z księgarzami.

KATARZYNA OLESIAK – Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa
Polityka miasta w stosunku do handlu książką. Rola i wysokość dofi­nans­owyw­ania­ wydarzeń organizowanych w placówkach księgarskich. Polityka lokalowa – przetargi celowe.

salon_literacki_maj.jpg

salon_literacki_maj.jpg salon_literacki_maj